Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi öğretim üyeleri tarafından her öğretim yılının Mayıs ayında düzenlenen yetenek sınavını geçen ana sınıfından lise son sınıfa kadar bütün öğrenciler, sınav sonucunun başarı derecesine göre burs almaktadır. Bu bursun sağladığı maddi olanakların dışında öğrencilerimize MSSF öğretim üyeleri tarafından keman, flüt, viyolonsel, gitar, piyano, vurmalı ve nefesli aletler için haftada bir saat ders verilmektedir.

Öğrencilerimiz Çankaya Belediyesi’nin okullar arası düzenlediği Batı Klasik Müziği Yarışmasında her yıl üst üste, hem solist birincilik, hem de birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecelerini kazanmışlardır. Okulumuz, bu yarışmalarda okullar arası sıralamada her yıl birinci olmuştur. Bunun yanısıra, öğrencilerimiz konservatuar öğrencilerinin girdiği yurt içi ve yurt dışında düzenlenen uluslararası yarışmalarda da ilk dereceleri paylaşmışlardır. Aynı zamanda burslu öğrencilerimiz her sene düzenlenen PERA Uluslararası Piyano Festivallerine de katılmaktadırlar.

Okulumuz öğrencileri, MSSF sahnesi, Bilkent Adnan Saygun konser salonunda, Başkent Üniversitesi, Gazi Üniversitesi konser salonunda, Düet müzik evinde ve başka okullarda da konserler vermektedir. Bu konserlerden bazıları sosyal duyarlılık projelerine özgü, yardım amaçlı konserler olmuştur. Geçtiğimiz yılın konser biletleri, kardeş okullara bilgisayar temini adına satılmıştır.

Yıl boyunca çeşitli etkinliklerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.