2021-22 ÖĞRETİM YILI İÇİN ÖĞRETMEN ALIMI

Seçkin bir eğitim – öğretim ortamında, deneyimli öğretim kadrosu ile disiplinler arası anlayışla farklı becerilerin kazandırıldığı, uluslararası eğitim-öğretim programlarından İlk Yıllar Programı (PYP) ,Orta Yıllar Programı (MYP) ve Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (DP) uygulayan ve Dünya Okulu statüsünü kazanmış olan, 5. sınıfta yoğunlaştırılmış İngilizce eğitimi vererek, tüm sınavlarda üst düzey başarı hedefleyerek öğrencileri geleceğe hazırlayan, ve 26 yıldır eğitim dünyasında saygın yerini koruyan okullarımıza aşağıda belirtilen branşlarda öğretmen alınacaktır.

İLKOKUL BÖLÜMÜNE:

* Yabancı İngilizce Öğretmeni (Native Speaker)

LİSE BÖLÜMÜNE:

* Felsefe Öğretmeni

*Bilgisayar Öğretmeni

Not: Felsefe ve Bilgisayar Öğretmenliği için İngilizce bilmek tercih sebebidir

BAŞVURU YAPACAK OLAN TÜRK ÖĞRETMEN ADAYLARINDA ARANAN ÖZELLİKLER:

* Üniversitelerin 4 yıllık lisans bölümü mezunu olmak,

* Tercihen Yüksek Lisansını tamamlamış olmak

* Pedagojik Formasyona sahip olmak,

* En az 3 yıllık deneyime sahip olmak,

* İyi derecede İngilizce bilmek

* Erkek adaylar için askerlik görevini yapmış olmak,

* IB programlarının eğitimini almış ve uygulamış olmak,

 

İLKOKUL, ORTAOKUL ve LİSE BAŞVURULARI İÇİN:

www.obi.bilkent.edu.tr ana sayfasında yer alan “Öğretmen Alımları” bölümünde bulunan İş Başvuru Formunu doldurarak oblik@bilkent.edu.tr e-posta ile gönderilmesi gerekmektedir. Göndermiş olduğunuz İş Başvuru Formları Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK) Kapsamında işlenecek ve imha edilecektir.

Not: CV ile yapılan başvurular değerlendirmeye alınmamaktadır. Iş Başvuru Formunda yer alan bilgilerin hatalı, eksik ya da gerçek dışı olmasından doğan KVKK da dahil her türlü hukuki ve cezai sorumluluk iş başvurusuna yapan kişiye aittir.